Poznań – Handlowali kradzionymi częściami aut?

11Policjanci z Poznania zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych pochodzących z przestępstwa. Część z nich miała pousuwane numery identyfikacyjne. Zatrzymano 2 mężczyzn, którzy mogą usłyszeć zarzut paserstwa. To przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu 10 marca zatrzymali 2 osoby mogące mieć związek z przestępczością samochodową. Podczas realizacji sprawy na terenie pow. poznańskiego, funkcjonariusze na terenie jednej z firm zabezpieczyli szereg części samochodowych niewiadomego pochodzenia. Na miejscu pracowali biegli z dziedziny mechanoskopii KWP oraz technicy kryminalistyki z KMP w Poznaniu. Specjaliści sprawdzali czy zabezpieczone przedmioty posiadają odpowiednie cechy identyfikacyjne.

Już wstępna analiza wykazała, że 54 elementy mogą pochodzić z kradzieży. Policjanci ustalili, że są to fragmenty m.in. od skradzionych na terenie Niemiec dwóch samochodów marki BMW i Volkswagena Tuarega. Zabezpieczono również vw caddy z przebitymi numerami nadwozia. Wszystko zostanie dokładnie sprawdzony aby szczegółowo ustalić pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów. Jeżeli zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzut paserstwa, mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Źròdło: KWP Poznań – Maciej Święcichowski