Poznań – Podrabiał i sprzedawał recepty. Jego klienci wpadli w aptece podczas próby zakupu silnych leków psychotropowych!

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch za posługiwanie się podrobionymi receptami, jednego za ich fałszowanie. Podejrzany wystawiał recepty na silne leki psychotropowe i przeciwbólowe. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto na ślad tej sprawy natrafili po tym, jak uzyskali informację, że w aptekach na terenie Starego Miasta pojawiły się podrobione recepty. Widniały na nich pieczątki lekarza internisty i neurologa.

W lutym br. w wyniku prowadzonych działań policjanci najpierw zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy podrobionymi receptami się posłużyli. Następnie, 28 lutego br. policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o fałszowanie recept. Zatrzymany, to 23-letni mieszkaniec Poznania. W wyniku sprawdzenia jego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 600 recept, dwie pieczątki, a także 2 gramy marihuany.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w okresie od początku stycznia br. do momentu zatrzymania co najmniej kilkadziesiąt razy fałszował recepty i posługiwał się nimi jako autentycznymi lub wypisane przez siebie recepty sprzedawał.

23-latkowi za fałszowanie recept oraz używanie ich jako autentyczne, a także posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podejrzanego ponad 9 tysięcy złotych. Dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyzn odpowie za posługiwanie się podrobionymi receptami.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i nie wykluczają, że zatrzymań będzie więcej.