Piła – Sprawcy rozboju zatrzymani

W wyniku działań policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego pilskiej Komendy zatrzymano trzech sprawców rozboju. Miał on miejsce w minioną środę o godz. 15.00 przy jednym ze sklepów przy Al. Wojska Polskiego w Pile.

20 kwietnia policjanci z pilskiej Komendy otrzymali zgłoszenie, że 30-letni mieszkaniec Piły został zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy żądali od niego wartościowych przedmiotów, które posiadał przy sobie. Do zajścia doszło przy jednym ze sklepów przy Al. Wojska Polskiego w Pile.

Napastnicy uderzyli ofiarę, a następnie ukradli kurtkę oraz portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Powiadomieni o zajściu funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ruszyli na miejsce zdarzenia. Na podstawie podanego przez pokrzywdzonego rysopisu ustalili osoby podejrzane. Już po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymano dwóch sprawców rozboju. Okazało się, że są to pilanie w wieku od 36 do 46 lat, którzy w przeszłości byli notowani za podobne czyny. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Jednocześnie nad sprawą pracowali pilscy kryminalni, którzy ustalili i zatrzymali trzeciego ze sprawców rozboju, 20-letniego mieszkańca gminy Szydłowo.

Dwóch ze sprawców dodatkowo podczas wykonywanych czynności i zatrzymań przez pilskich policjantów zachowywali się bardzo agresywnie.

Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju i teraz odpowiedzą za to przed sądem. Kodeks Karny za przestępstwo rozboju przewiduję karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła – mł. asp. Anna Starzyńska