Przeładował ponad 4-krotnie pakę rybami z Chin, Wysp Owczych, Argentyny, Rosji i Kazachstanu! Dostał mandat od ITD i musiał przeładować towar

Na wagę inspekcji transportu drogowego w Opatówku inspektorzy zaprosili „ryby z całego świata”, czyli chłodnię iveco z ładunkiem mrożonych ryb pochodzących prawie ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Gdyby nie było wielokrotnego przekroczenia ładowności, to temat brzmiałby tylko wakacyjnie i ogórkowo. A tak był mandat.

20180717_03

Kaliscy inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu mieli nosa do mrożonych ryb pochodzących z Chin, Wysp Owczych, Argentyny, Rosji i Kazachstanu. Przewoził je kierowca busem-chłodnią o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony. Niestety zabudowana na tym pojeździe chłodnia dużo ważyła i pozostał tylko niewielki zapas 640 kg na towar. Kontrola wykazała, że bus z ładunkiem ważył razem 6,3 tony. Ładowność została przekroczona więc o 2,8 tony, czyli ponad 400 procent. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 500 złotych i musiał przeładować towar na inny środek transportu.

20180717_02

Źródło: WITD Poznań