Poznań – szybka reakcja straży miejskiej na pożar śmieci i zarośli przy ul. Magazynowej

Paliły się śmieci i zarośla przy ul. Magazynowej. Natychmiastowa reakcja strażników referatu Wilda nie dopuściła do rozprzestrzenienia się pożaru. Konieczna była interwencja Straży Pożarnej.

Gaszenie palących się śmieci i zarośli

Upalne popołudnie i wyczuwalny zapach dymu w rejonie ul. Magazynowej, to dla wildeckich strażników zwiastun kolejnej interwencji z zakresu wypalania otulin kabli elektrycznych. Tym razem okazało się, że w trzech miejscach prawdopodobnie zostały podpalone śmieci. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał się – poprzez suche podłoże zajmowały się kolejne śmieci, krzewy i pnie drzew. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Do ugaszenia strażacy zużyli 2,5 t wody. Ponieważ w tej okolicy bardzo często gromadzą się osoby bezdomne, dlatego jeszcze w trakcie dogaszania  strażnicy sprawdzali teren w poszukiwaniu ludzi.

gaszenie-palacych-sie-smieci-i-zarosli,pic1,1002,134126,233029,with-ratio,16_9 gaszenie-palacych-sie-smieci-i-zarosli,pic1,1002,134126,233031,with-ratio,16_9 gaszenie-palacych-sie-smieci-i-zarosli,pic1,1002,134126,233032,with-ratio,16_9

Natychmiastowa interwencja strażników zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia.

Można powiedzieć, że ta okolica słynie z takich właśnie  praktyk „złomiarzy”. Tylko w ubiegłym tygodniu za spalanie odpadów strażnicy ukarali tam mężczyznę maksymalnym, 500 zł mandatem. Rejon ten traktowany jest jak wielkie wysypisko śmieci –  zarośla i pozostałości po zabudowaniach przemysłowych sprzyjają takim praktykom.

Po ustaleniu granic poszczególnych nieruchomości zarządcy tych terenów będą musieli zlecić uporządkowanie terenu.

źródło: sm.poznan.pl