Leszno – opiekując się dziećmi kradła ich pieniądze ze skarbonek

Dzielnicowi z Leszna zatrzymali kobietę, która opiekując się dziećmi znajomej regularnie kradła pieniądze z jej mieszkania, zabierając je także ze skarbonek dzieci. W trakcie pół roku skradła blisko 3 tysiące złotych. Teraz podejrzanej grozi do 5 lat więzienia.

na obrazku widać boczne drzwi do radiowozu policyjnego z napisem policja

Policjanci z II Rewiru Dzielnicowych w Lesznie na podstawie własnych ustaleń doprowadzili do zatrzymania młodej kobiety, która od kilku miesięcy pomagała swojej znajomej w opiece nad dziećmi, jednocześnie kradnąc jej pieniądze. W pewnym momencie matka dzieci zorientowała się, że giną jej pieniądze, także oszczędności dzieci znajdujące się w skarbonce. Okazało się, że sprawcą tych kradzieży jest jej znajoma, którą w razie potrzeby prosiła o opiekę nad małoletnimi dziećmi. Jak wynika z ustaleń w ostatnim półroczu kobiecie skradziono blisko 3 tysiące złotych.

4 czerwca br. dzielnicowi zatrzymali nieuczciwą opiekunkę. To 27-letnia mieszkanka Leszna. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, przyznała się do jego popełnienia. Teraz podejrzanej grozi do 5 lat więzienia.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl