Poznań – W jeden dzień zlikwidowano dwie plantacje

Poznańscy policjanci w ciągu jednego dnia zlikwidowali dwie domowe plantacje konopi indyjskich, znajdujące się na terenie miasta. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn i przechwycili łącznie 86 roślin konopi oraz przeszło 300 gramów marihuany. Obydwu podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

IMG-20160425-WA000219 kwietnia br. poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Obydwaj zatrzymani zajmowali się domową uprawą konopi indyjskich.

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie Starego Miasta w trakcie rutynowej kontroli drogowej, kiedy to policyjni wywiadowcy zauważyli w pojeździe niewielki słoik z zawartością suszu roślinnego. Kiedy okazało się, że jest to marihuana, do działań włączyli się kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto. W trakcie przeszukania dwóch mieszkań znajdujących się w dyspozycji zatrzymanego 23-latka policjanci znaleźli 64 krzewy konopi indyjskich, 140 gramów marihuany oraz gotówkę w kwocie 63 tysięcy złotych. Domowa plantacja prowadzona przez 23-latka wyposażona była w profesjonalny sprzęt do naświetlania, nawadniania i wentylacji.

Drugi z mężczyzn został zatrzymany przez staromiejskich dzielnicowych w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci chcieli przesłuchać mężczyznę do prowadzonej sprawy o wykroczenie w ruchu drogowym. Po wejściu do mieszkania od razu zwrócili uwagę na unoszący się w powietrzu charakterystyczny zapach. Wydobywał się on z sąsiedniego pokoju gdzie, jak się okazało, 23-latek uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli 22 rośliny w końcowej fazie wzrostu i około 160 gramów marihuany.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz wytwarzania i posiadania środków odurzających. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany.

Źródło: KMP Poznań