Poznań – Włamali się do sklepu – wszystko widziały kamery – FILM

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech poznaniaków. Pomógł w tym operator miejskiego monitoringu, który na jednej z kamer zauważył, mężczyzn którzy włamują się do sklepu i wynoszą z niego odzież. Chwilę później zostali zatrzymani przez policję. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek 13 marca br. Na filmie zarejestrowanym przez kamerę miejskiego monitoringu zamontowanej przy ul. Półwiejskiej widać trzech mężczyzn, którzy podchodzą do jednego ze sklepów i zaczynają kopać w drzwi. Kiedy udało im się już je otworzyć, weszli do środka i wynieśli z niego ubrania.

Całe zdarzenie nie umknęło uwadze operatora miejskiego monitoringu. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol Policji, który na bieżąco otrzymywał informacje o rysopisie sprawców i kierunku, w którym się oddalają. Dlatego, kiedy szli ulicami poznańskiej starówki natrafili na policjantów. Wtedy zostali zatrzymani. Mężczyźni posiadali przy sobie 9 marynarek oraz 8 par spodni o wartości bliskiej 3 tys. zł.

Podejrzani to znani dobrze policjantom poznaniacy w wieku od 19 do 26 lat. Mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz 10 lat więzienia.

To kolejne już zdarzenie, kiedy miejski monitoring pomaga policjantom w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań – Patrycja Banaszak