Policjant uratował mężczyznę oddając mu szpik

Na świecie jest niewiele osób, które chcą pomóc innej osobie i oddają cząstkę siebie, aby uratować komuś życie. Policjant Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. aspirant Mariusz Lepa (lat 39), na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Rakoniewicach jako dzielnicowy, został dawcą szpiku dla 44 letniego obywatela Niemiec.

Aspirant Mariusz Lepa na co dzień pracuje jako dzielnicowy na terenie gm. Wielichowo, jest policjantem od 17 lat. Pod koniec 2014 roku zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku w dniu kiedy Fundacja DKMS działała w Wielichowie. Był on jednym z wielu mieszkańców, który pragnęli pomóc mieszkańcowi Dębska choremu na białaczkę.

Już na początku 2015 roku odebrał kartę dawcy, a w połowie roku otrzymał telefon od fundacji z pytaniem, czy nadal chce być dawcą szpiku, gdyż znaleźli biorcę. Dzielnicowy bez wahania zgodził się, jak wyznał bardzo się z tej informacji ucieszył. W zeszłoroczne wakacje wykonał potrzebne badania krwi. W połowie sierpnia 2015r. pojechał na wizytę do Kliniki Hematologii i Nowotworów Krwi we Wrocławiu, gdzie dowiedział się, ze 2 września zostanie wykonany zabieg. 2 września po zabiegu dowiedział się, ze pomógł 44-letniemu mężczyźnie z Niemiec. W styczniu 2016r. policjant dowiedział się, że biorca wraca do zdrowia, a przeszczep został przyjęty przez jego organizm. Może za kilka lat Mariusz Lepa będzie miał okazję spotkać i poznać mężczyznę, któremu uratował życie.

Postawa aspiranta Mariusza Lepy powinna stanowić wzór do naśladowania, jako policjant i obywatel nie zawahał się aby pomóc drugiemu człowiekowi.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp. – Paulina Ludwiczak; Zdjęcie: Zdjęcie w klinice we Wrocławiu- wykonane telefonem Pana Mariusza Lepy