Samochodowi złodzieje zatrzymani podczas policyjnej obławy – FILM

Policjanci z Leszna zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dwukrotne usiłowanie kradzieży samochodu na jednym z leszczyńskich osiedli. To mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku od 23 do 53 lat. Funkcjonariusze ujęli ich podczas policyjnej obławy. Grozi im do 10 lat więzienia.

11 marca br. leszczyńska Policja otrzymała informację o usiłowaniu kradzieży samochodu marki Citroen DS3. Zdarzenie miało mieć miejsce na jednym z leszczyńskich osiedli. Do kradzieży nie doszło, gdyż sprawcy prawdopodobnie zostali spłoszeni. Po kilku godzinach od pierwszego zgłoszenia okazało się, że sprawcy nie dali za wygraną i powrócili do tego samego pojazdu ponownie włamując się do niego. Mężczyźni zdążyli już pokonać zamki w drzwiach oraz uszkodzić stacyjkę, kiedy zostali zauważeni przez właściciela samochodu. Pokrzywdzony ruszył w pościg za dwoma włamywaczami, którzy uciekli w pobliskie pola.

O zdarzeniu została także powiadomiona Policja. Świadek przekazał funkcjonariuszom rysopisy sprawców, które natychmiast zostały przekazane policyjnym patrolom.

Po kilku godzinach poszukiwań, uwagę mundurowych wzbudził podejrzanie jadący samochód na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Kierowca jechał mało zdecydowanie, wjeżdżając i wyjeżdżając z dróg osiedlowych. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli okazało się, wewnątrz znajdują się mieszkańcy województwa pomorskiego, którzy nie potrafili rozsądnie wytłumaczyć celu swojej wizyty w Lesznie. Dodatkowo jeden z mężczyzn miał zabrudzone błotem spodnie i buty, co mogło świadczyć o jego ucieczce z miejsca zdarzenia.

W tym samym czasie, inny policyjny patrol zatrzymał do kontroli pieszego, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna miał również zabrudzoną błotem odzież.

308-158775

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu trójki mężczyzn. Trafili oni do policyjnego aresztu. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku od 23 do 53 lat. Śledczy ogłosili całej trójce zarzuty dwukrotnego usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu. Mężczyźni byli w przeszłości notowani przez Policję. Dodatkowo 26-latek był poszukiwany przez niemiecką Policję w związku z przestępczością dokonaną za zachodnią granicą.

14 marca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował wszystkich podejrzanych na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.