Dwa wypadki na A2 na 130km pomiędzy węzłami Nowy Tomyśl – Buk! Służbową Skodą Superb podróżował Generał Broni Michał Sikora! ZDJĘCIA

Dziś 17 kwietnia 2017 roku, na Autostradzie A2 pomiędzy węzłami Nowy Tomyśl – Buk doszło karambolu w wyniku którego jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych. W sumie na trasie w obu kierunkach zderzyły się 23 auta.

 

Służbową Skodą Superb podróżował Generał Broni Michał Sikora – zastępca szefa Sztabu Generalnego!  Tvn24 podaje, że jedną z badanych przez policję wersji pierwotnych przyczyn karambolu jest kolizja służbowej skody generała z cywilnym audi.

Informację o karambolu potwierdził rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Pierwsze auta zderzyły na 130km w kierunku Świecka.Najpierw policja informowała o kolizji 10 aut, a później o 19 pojazdach. Kilka minut później kolejne cztery auta zderzyły się w tym samym miejscu, ale na przeciwległym pasie ruchu w kierunku Poznania. Według Andrzeja Borowiaka prawdopodobnie kierowcy tych samochodów zagapili się, próbując zobaczyć wypadek po drugiej stronie autostrady.