Szamotuły – Dwie kolizje i dwóch nietrzeźwych kierowców

Do kolejnych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących doszło na terenie gminy Wronki. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych sprawców kolizji. Jeden z mężczyzn miał ponad 2,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu.

22 lipca br. na jednej z ulic w Nowej Wsi doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Świadek natychmiast wezwał na miejsce Policję. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierowca samochodu marki VW Golf, zjechał na lewy pas jezdni i lusterkiem swojego pojazdu uderzył w fiata stilo. Następnie kierujący golfem odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Starego Miasta. Policjanci udali się za sprawcą zdarzenia, którego zatrzymali po chwili na jednej z posesji. Kierującym golfem był 61-letni mężczyzna, który nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego od pojazdu i miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami bo w marcu br. takowe zostało mu już przez Policję zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Z tych właśnie powodów, chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji, odjechał z miejsca zdarzenia.

Za popełnione przestępstwo i wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło 24 lipca br. w Biezdrowie. Z informacji przekazanych przez świadków zdarzenia wynika, że w tył samochodu fiat, którym kierowała 51-letnia kobieta uderzył kierujący mazdą. Następnie kierujący mazdą odjechał z miejsca zdarzenia. Po krótkim czasie na miejsce zdarzenia został przywieziony przez kolegę sprawca zdarzenia 29-letni mężczyzna. 29-latek oświadczył policjantom, że spanikował i dlatego odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny miał on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy za popełnione przestępstwo.

29-latek za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

 

Źródło: KPP Szamotuły