Szamotuły – Na widok radiowozu zatrzymał auto, które prowadził i przestraszony chciał uciekać! Powód? Prawie 3,5 promila!

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 28-latek został zatrzymany przez dzielnicowych z Obrzycka. Grozi mu kara więzienia.

W nocy 1 kwietnia br., dzielnicowi z Obrzycka zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury do której doszło na terenie gminy. Po zakończonej interwencji, policjanci jadąc radiowozem, zauważyli jadący z przeciwnego kierunku samochód marki Fiat. Kierowca samochodu, na widok policjantów, zgasił pojazd i wysiadł z niego.

Mężczyzna wzbudził podejrzenia mundurowych, którzy szybko zatrzymali go do kontroli. Okazało się, iż samochodem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Obrzycko. Podczas kontroli mężczyzna przyznał, iż w pierwszej chwili chciał uciekać, jednak zrezygnował z próby ucieczki. Od mężczyzny policjanci wyczuli zapach alkoholu, więc sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, iż miał aż 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na powyższe policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Postępowanie w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z szamotulskiej dochodzeniówki. Źródło: KPP Szamotuły