Szamotuły – Pijany spowodował wypadek!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali mieszkańca gminy Szamotuły, który jest podejrzewany o to, że mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Mężczyźnie grozi kara więzienia.

Do zdarzenia doszło w 11 maja br. około godziny 12:15 w Szamotułach na ulicy Ostrorogskiej. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu zdarzenia policjanci zastali poszkodowanego oraz świadka, którzy oświadczyli, że sprawca zdarzenia odjechał w kierunku miasta.

Z  ustaleń przekazanych przez poszkodowanego i świadka wynika, iż 43-letni kierujący samochodem marki DaimlerChrysler jechał ul. Ostrorogską z kierunku Śmiłowa. Mężczyzna na podwójnej ciągłej orazbezpośrednio przed oznakowanym skrzyżowaniem z ul. Wiosenną podjął manewr wyprzedzania autobusu i dwóch pojazdów osobowych, w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku 20-letnim kierującym alfą romeo.

Kierujący DaimlerChrysler porzucił swój samochód przy ogródkach działkowych, a sam udał się do jednego ze sklepów, gdzie pracownikom powiedział, że spowodował wypadek. Funkcjonariusze udali się do wskazanego sklepu, gdzie zatrzymali sprawcę zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, usłyszał już zarzut z art. 178 a § KK.

Teraz sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia, natomiast za spowodowanie kolizji grzywnę.
Źródło: KPP Szamotuły