Szamotuły – Poniedziałek,13 marca był pechowy dla 5 z 1078 kierowców skontrolowanych przez Policję

Policjanci z szamotulskiej drogówki przeprowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Efektem pracy policjantów było udaremnienie dalszej jazdy 4 osobom podejrzewanym o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ujawnili jedną osobę, która kierowała pojazdem pomimo sądowego zakazu.

308-158537

13 marca br. okazał się pechowym dniem dla 5 kierujących samochodami na terenie powiatu szamotulskiego. Tego dnia policjanci szamotulskiej drogówki, od wczesnych godzin porannych prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Tym razem działania pokazały, że na drogach wciąż porusza się wielu kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. Podczas wczorajszej akcji policjanci również ujawnili osoby, które nie respektują przepisów prawa w tym zakresie.Tym razem działania skoncentrowane były głównie na drodze w Pamiątkowie. W akcji brało udział 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Celem akcji, jak w każdym tego typu działaniu było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

308-158539W ramach działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1078 kierujących pojazdami. Efektem pracy funkcjonariuszy było, udaremnienie dalszej jazdy 5 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Trzy osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, jedna znajdowała się w stanie nietrzeźwości, jeden kierujący poruszał się samochodem pomimo sądowego zakazu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości praz niestosowanie się do wyroku sądu polskie prawo przewiduje karę więzienia.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować w przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie. Źródło: KPP Szamotuły