Trzy 15-letnie dziewczyny piły alkohol na ławce w parku, jedna z nich miała ponad pół promila! 61-letnia ekspedientka, która im sprzedała piwo stanie przed sądem!

Kłodawscy policjanci przedstawili zarzuty 61-letniej ekspedientce sklepu, która sprzedała alkohol nieletnim osobom. Przed sądem staną także trzy piętnastolatki, które zakupiony alkohol spożywały. Policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu osobie poniżej 18 roku życia jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna.

24 kwietnia policjanci z Komisariatu w Kłodawie podczas patrolu zauważyli trzy młode dziewczyny, które siedząc na ławce w parku, posiadały przy sobie butelki piwa. W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili, że trzy dziewczyny (w wieku 15 lat każda), zakupiły w jednym z kłodawskich sklepów alkohol. Młode osoby podczas legitymowania przez funkcjonariuszy były pod działaniem alkoholu. Policyjne urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało od 0,18 do 0,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Nieodpowiedzialna ekspedientka sklepu, która sprzedała alkohol osobom małoletnim usłyszała już zarzut z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Z kolei trzy piętnastolatki za swoje zachowanie staną przed sądem rodzinnym.  Źródło: KPP Koło