W czołowym laboratorium pojazdów elektrycznych na świecie europejscy dziennikarze poznają innowacje, które zmieniają oblicze branży

Yutong organizuje pokaz dla mediów, aby zaprezentować najnowsze statystyki laboratorium.

ZHENGZHOU, Chiny, 27 maja 2024 r. /PRNewswire/ — Grupa dziennikarzy z 23 europejskich agencji informacyjnych wzięła udział w dwudniowej wizycie w Centrum doświadczeń marki, Bazie produktów zasilanych nowymi źródłami energii oraz Centrum testów rozwiązań inżynieryjnych firmy Yutong Bus (SHA:600066), która dysponuje jednym z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie zajmujących się rozwojem i oceną osiągów, bezpieczeństwa innowacyjności technologicznej autobusów. Delegacja przedstawicieli mediów miała okazję z bliska doświadczyć światowej klasy innowacji w dziedzinie pojazdów elektrycznych firmy Yutong, poznać supernowoczesne obiekty produkcyjne, rozwiązania do pojazdów elektrycznych, systemy jazdy autonomicznej i ładowania, a także system zarządzania flotą pojazdów elektrycznych obejmujący inteligentną organizację ruchu i parkowania autobusów; innowacje te przyczyniły się do podniesienia standardów w sektorze transportu publicznego.

„Zapraszamy europejskich przedstawicieli mediów i partnerów branżowych do bezpośredniego doświadczenia innowacyjnych rozwiązań firmy Yutong z zakresu ekologicznego transportu i rozpoczęcia dyskusji o przyszłości ruchu w mieście w kontekście naszych działań na rzecz tworzenia bardziej zrównoważonej komunikacji miejskiej z korzyścią dla wszystkich Europejczyków” – powiedział Jack Li, dyrektor generalny Yutong Europe.

W ramach prezentacji rozwiązania Yutong z zakresu e-mobilności z powodzeniem przeszły szereg testów w skrajnych warunkach, które potwierdziły znakomite parametry bezpieczeństwa i stabilność pojazdów w niskich temperaturach rzędu -30°, w warunkach błyskawicznie rozprzestrzeniającego się pożaru w temperaturze 1300°C oraz 2 metry pod wodą. Wśród rozwiązań, które zachwyciły zgromadzonych, znalazły się pierwszy w branży wodorowy system ochronny, który zaprojektowano w celu ochrony akumulatora za pomocą wodoru. Trzywarstwowa ochrona przeciwogniowa zapewnia wytrzymałość akumulatora na płomienie z zewnątrz i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w warunkach 1300℃/2 h, co w razie wypadku znacznie obniża prawdopodobieństwo zapalenia się akumulatora i wybuchu.

Pozycja na rynku światowym firmy Yutong, lidera w branży pojazdów komercyjnych i rozwiązań z zakresu e-mobilności, dodatkowo wzmocniła się wraz z utworzeniem nowego centrum technologii inżynierii pojazdów, na które firma przeznaczyła 1 miliard RMG i które działa w oparciu o 4316 patentów. Redukcja emisji dwutlenku węgla o 16 milionów ton wynikająca ze sprzedaży ponad 190 000 autobusów elektrycznych jest równoważna zasadzeniu drzew na powierzchni 130 000 hektarów. Yutong wyposaża swoje floty pojazdów elektrycznych w szereg wiodących na świecie technologii opracowanych w celu znacznej poprawy wydajności, do których należą kontroler modułu zasilania z węglika krzemu, nowej generacji oś napędu elektrycznego oraz ultraniskotemperaturowa pompa ciepła połączona z inteligentną platformą w chmurze, która pozwala użytkownikom zarządzać cyklem życia produktu. Stale inwestując ponad 5% rocznych dochodów w badania i rozwój, Yutong realizuje zamierzenie przełomowych osiągnięć w dziedzinie najważniejszych technologii do pojazdów komercyjnych zasilanych nowymi źródłami energii, które sprzyjają dążeniu branży transportowej do zrównoważonego rozwoju.

Źródło informacji: PR Newswire