Wągrowiec – Kupiłeś okazyjne?! Sprzedawał podróbki znanych firm m.in. Nike czy Adidas! Teraz grozi mu za 2 lata za kratkami!

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zabezpieczyli w Roszkowie odzież z podrobionymi znakami towarowymi. W sprawie ruszyło postępowanie. Wprowadzanie do obrotu podróbek zagrożone jest 2 letnim więzieniem.

SONY DSC

Policjanci kryminalni z komórki do zwalczania przestępczości gospodarczej ustalili, że jedna z mieszkanek Roszkowa w gminie Skoki sprzedaje nową odzież, nie prowadząc przy tym działalności gospodarczej. Sprzedaż odbywała się za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych, a dokonujący zakupu internauci otrzymywali odzież prosto do domu.

Jak wykazały dalsze czynności, oferowane przez kobietę spodnie, koszulki, bluzy, wyglądem przypominały te z kolekcji markowych ubrań. Sprzedawane były pod nazwą zastrzeżoną przez producentów, a ich znaki towarowe były podrobione. Faktycznie ich pochodzenie budziło wiele wątpliwości. W ubiegłym tygodniu Kobieta została przesłuchana, a zabezpieczona odzież przesłana do przedstawicieli producentów marek, którzy mogli być narażeni z tego tytułu na szkodę.

SONY DSC

W tym miejscu warto przypomnieć przepisy Ustawy o prawach konsumenta. Dokonując zakupu przez internet w sklepie wysyłkowym, nie mamy możliwości zapoznania się z właściwościami przedmiotu sprzedaży tak jak w normalnym sklepie (w przypadku odzieży – jej obejrzenia, dotknięcia, przymierzenia). Taka możliwość bezpośrednio po otrzymaniu towaru i jeżeli stwierdzimy, że przedmiot nam nie odpowiada jest możliwość jego zwrotu w terminie 14 dni. Trzeba podkreślić, ze przepisy ustawy dotyczą transakcji pomiędzy konsumentem, a przedsiębiorcą i nie nakładają obowiązku przyjęcia zwróconego towaru przez sprzedające osoby prywatne.

Wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi stanowi przestępstwo z art 305 ustawy o Prawo własności przemysłowej i zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Wągrowiec