Wolsztyn – Nietrzeźwy Białorusin

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie dziesiątej rano dyżurny odebrał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy TIR-a.  Informacja pochodziła od kierowcy jadącego krajową trzydziestką dwójką. Podczas kontroli, do której zatrzymano kierowcę – obywatela Białorusi – potwierdzono, że jest pod wpływem alkoholu. Dziś w ramach postępowania przyspieszonego mężczyzna ukarany został przez wolsztyński sąd grzywną i półrocznym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi …

03.03.2016r. o godz. 10:15 na drodze K32 pomiędzy Powodowem i Wolsztynem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki zatrzymali do kontroli 37-letniego obywatela Białorusi kierującego ciężarowym DAF-em. Zatrzymanie było efektem wcześniejszego zgłoszenia przekazanego przez innego kierowcę, z treści którego wynikało, że ciężarówką może kierować osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi po wystawieniu posterunku na trasie przejazdu TIR-a wypatrzyli jadące w ich kierunku auto, a następnie pilotowali je do miejsca kontroli.Podczas podjętych czynności ustalono, że DAF-em kierował 37-letni Białorusin. Badanie alkotestem potwierdziło, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu – urządzenie wskazało 0,22 mg/l (0,46 promila).

Mężczyźnie udaremniono dalszą jazdę i zatrzymano do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, natomiast auto odholowane zostało na parking strzeżony.

Dziś mężczyzna w trybie przyspieszonym stanął przed Sądem Rejonowym w Wolsztynie. Za prowadzenie samochodu w stanie po użyciu alkoholu ukarany został 500-złotową grzywną i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi prze pół roku.

Źródło: KPP Wolsztyn / Wojciech Adamczyk