Z psychiatryka w Międzyrzeczu uciekł do Anglii

Brytyjscy policjanci we współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP zatrzymali poszukiwanego Piotra K. Mężczyzna ukrywał się na terytorium Wielkiej Brytanii. 29 – latek w grudniu 2015 roku uciekł z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, gdzie decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie został umieszczony.

Na początku lutego br. w Boltonie, w Wielkiej Brytanii, doszło do zabójstwa polskiego obywatela. Został on napadnięty w samochodzie, dotkliwie pobity i zaatakowany ostrym narzędziem. W związku z tą sprawą, brytyjska policja zatrzymała 6 osób. Jedną z nich była osoba podająca się za Bartosza K., który jednak nie został wtedy aresztowany. W wyniku współpracy lokalnych funkcjonariuszy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i Oficerem Łącznikowym Policji w Londynie, ustalono, że zatrzymana wcześniej osoba posłużyła się fałszywymi danymi personalnymi.

Sprawdzenia w bazach danych, dokonane przez polskich policjantów, pozwoliły na poznanie prawdziwej tożsamości poszukiwanego . Okazał się nim 29 – letni mężczyzna, poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania w związku z podejrzeniem dokonia zabójstwa, rozboju, uszkodzenia mienia w 2006 roku na terenie Krakowa oraz ucieczki z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, gdzie decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie został umieszczony.

Funkcjonariusze Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przekazali szczegółowe informacje stronie brytyjskiej, dzięki którym poszukiwany 3 marca br. został ponownie zatrzymany i aresztowany. Jest to kolejny przykład wzorowej współpracy pomiędzy policją polską i brytyjską.

Źródło: policja.gov.pl – BMWP KGP / ms / ik