Wolsztyn – Okradła staruszkę metodą „na NFZ”. Grozi jej do 5lat!

Metodą „na NFZ” posłużyła się oszustka, która we wtorek 19 lipca okradła jedną z mieszkanek Wolsztyna. Łupem nieproszonego gościa padł złoty łańcuszek. Dzięki błyskawicznie przekazanej informacji policjanci zatrzymali podejrzewaną o kradzież kobietę. Grozi jej do 5 lat więzienia …

19.07.2016r. ok. godz. 15:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o kradzieży złotego łańcuszka dokonanej na szkodę 80-letniej mieszkanki Wolsztyna. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na klatce schodowej bloku w którym mieszka została zaczepiona przez nieznaną jej kobietę, która zaproponowała jej pomoc finansową w zakupie leków. Nieznajoma przedstawiła się jako pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia przekonując, że starsza pani może otrzymać taka pomoc ze względu na wiek i stan zdrowia.

Wolsztynianka nakłaniana przez oszustkę wpuściła ją do mieszkania. Obie kobiety weszły do pokoju, gdzie po krótkiej rozmowie  fałszywa urzędniczka zaproponowała masaż kręgosłupa, na ból którego uskarżała się staruszka. Podczas zabiegu wolsztynianka zauważyła, że kobieta masując ją jedna ręką, drugą otwiera stojąca na komodzie szkatułkę z biżuterią i wyciąga z niej złoty łańcuszek. Gdy kradzież wyszła na jaw oszustka wybiegła z mieszkania na klatkę schodową, gdzie czekała na nią wspólniczka. Po chwili obie kobiety uciekły w nieznanym kierunku.

Wolsztynianka zaalarmowała o wszystkim policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli penetrację okolicy, w której doszło do przestępstwa. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi zauważyli Hondę Civic zarejestrowaną na terenie powiatu wrocławskiego, w której znajdowały się trzy kobiety i mężczyzna. Kierowca auta został zatrzymany do kontroli, a znajdujące się w nim osoby wylegitymowane. Jak się okazało wszyscy byli mieszkańcami Wrocławia, a dwie kobiety odpowiadały rysopisom przekazanym przez okradzioną wolsztyniankę.

Policjanci doprowadzili do policyjnego aresztu 31-letnią kobietę, która dziś usłyszała zarzut kradzieży. Skradzionego mienia nie odzyskano, jednak wrocławianka bez cienia wątpliwości została rozpoznana przez swoją ofiarę. Dodatkowo ustalono, że ze względu na wcześniej popełnione czyny kobietę poszukują policjanci z KPP w Gnieźnie.

Kara jaka grozi jej za kradzież to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policjanci apelują do wszystkich – szczególnie do osób starszych – o ostrożność i rozwagę w podobnych sytuacjach. Każdorazowe zaproszenie obcych osób do swego domu lub mieszkania niesie za sobą ryzyko kradzieży !

Źródło: KPP Wolsztyn