Wolsztyn – Sprzątała i ukradła biżuterię za ponad 140 tysięcy!

Przedstawieniem zarzutów kradzieży i odzyskaniem części skradzionego mienia zakończyły się czynności podjęte przez wolsztyńskich kryminalnych 7 marca tego roku. W tym właśnie dniu mieszkanka jednej z podwolsztyńskich miejscowości zgłosiła kradzież biżuterii o wartości ponad 143 tysięcy złotych. Amatorką cudzej własności okazała się kobieta zatrudniona do sprzątania domu, której teraz grozi do 5 lat więzienia …

16.03.2016r. policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili zarzut kradzieży 34-letniej mieszkance Wolsztyna, która od listopada 2015 roku do marca 2016 roku ukradła precjoza wykonane ze złota i diamentów o wartości przekraczającej 143.000 złotych.

Sprawa miała swój początek w pierwszych dniach marca, kiedy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę jednej z podwolsztyńskich miejscowości o kradzieży należącej do niej biżuterii. Wszczęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia, że łupem złodzieja padły łańcuszki, kolczyki oraz pierścionki, z których najcenniejszy, wysadzany czterema diamentami wyceniono na 120.000 złotych.

Ponieważ przeprowadzone szczegółowe oględziny domu należącego do pokrzywdzonej wykluczyły włamanie, postawiono hipotezę na podstawie której potencjalnego sprawcę należało wytypować spośród osób mających swobodny dostęp do domu.

Wśród podejrzewanych o przestępstwo znalazła się 34-letnia wolsztynianka zatrudniona jako sprzątaczka. Pierwsze czynności policjantów nie potwierdziły udziału kobiety w kradzieży, jednak gromadzone w trakcie postępowania dowody z każdym dniem coraz bardziej wskazywały na to, że to właśnie ona może za nią odpowiadać.

Podejrzenia policjantów zajmujących się sprawą potwierdziły kontrole, jakie przeprowadzili w wolsztyńskich komisach i lombardach. W jednym z nich policjanci zabezpieczyli sprzedane kolczyki, która następnie wróciły do właścicielki.

Zebrany w ten sposób materiał dowodowy przesądził o przedstawieniu kobiecie zarzutów kradzieży, do których finalnie się przyznała.

Na obecnym etapie prowadzone są dalsze czynności, których celem jest odzyskanie pozostałej biżuterii. Kara z jaką musi liczyć się kobieta to nawet 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk