Wolsztyn – Potrąciła rowerzystkę

image003Kierująca Audi kobieta na skrzyżowaniu ulicy Poniatowskiego i Niałeckiej w Wolsztynie potrąciła rowerzystkę. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13:00. W wyniku uderzenia cyklistka doznała urazu głowy i przewieziono ją do wolsztyńskiego szpitala …

17.03.2016r. ok.godz. 13:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Poniatowskiego i Niałeckiej w Wolsztynie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że kierująca Audi 60-letnia mieszkanka Niałka Wielkiego nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającej się rowerem 63-letniej mieszkance Kiełpin.

Kobieta na skutek uderzenia przewróciła się doznając urazu głowy. Rowerzystce udzielono niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala.

Badanie alkotestem, jakiemu poddana została kierująca Audi wykazało, że była trzeźwa. Od rowerzystki pobrano krew do badań. W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

Kara przewidziana za spowodowanie wypadku drogowego to pozbawienie wolności do lat 3.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk