Wolsztyn – „Wielki Brat” patrzy w FULL HD!

Wczoraj w wolsztyńskiej jednostce oddano do użytku nowoczesne centrum monitoringu miejskiego. Monitory oraz kamery nowej generacji obsługujące system full HD zastąpiły wysłużony sprzęt, jaki policjanci posługiwali się przez ostatnie lata. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu insp. Tomaszem Trawińskim na czele, Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis oraz Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak … 

06.07.2016 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie oddane zostało nowoczesne centrum monitoringu. Jest to już drugie takie miejsce po Straży Miejskiej, gdzie funkcjonuje ono od początku br. roku. Zbudowanie drugiego centrum monitoringu pozwala Wolsztyńskiej Policji na stały monitoring różnych części miasta i dzięki temu szybką reakcję. Centrum monitoringu zbudowane zostało za kwotę 25 tys. zł, wyasygnowaną w całość z środków Gminy Wolsztyn. Jej budową zajęli się pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Warto tu wspomnieć o technologii, która w przeciągu kilku ostatnich lat zmieniła się w sposób diametralny. Jeszcze 10 lat temu, kiedy to zachwyceni byliśmy monitoringiem jakości SD dziś przyszedł czas na kamery o rozdzielczościach FULL HD – szybkoobrotowe z bardzo dobrą widocznością w dzień i nocy. Dodatkowa możliwość rejestracji obrazu na obszernych dyskach twardych pozwala dziś na zapis obrazu z ostatnich 30 dni.

wl image007

Dwa nowoczesne centra monitoringu to dopiero początek rozwoju monitoringu w Wolsztynie. Jeszcze w tym roku przybędzie kilkanaście nowych miejsc w samym Wolsztynie i okolicznych miejscowościach.

Priorytetem nowych lokalizacji kamer są ronda zlokalizowane na obrzeżach miasta, aktualnie trwają już rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad, która wstępnie wyraziła zgodę na ich montaż.

Jeszcze w tym roku podjęte zostaną rozmowy ze wspólnotami mieszkaniowymi, które miałyby uczestniczyć w budowaniu systemów monitoringu na osiedlach mieszkaniowych. Przykładem współpracy ze wspólnotą mieszkaniową jest montaż pierwszej kamery na osiedlu na przy ul. Gajewskich.

Obecnie Policja oraz Straż Miejska ma dostęp łącznie do ponad 50 kamer w cały mieście.

Źródło: KPP Wolsztyn