Wolsztyn112 – Z OSTATNIEJ CHWILI: 84-latek spowodował wypadek! Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. ZDJĘCIA!

Wymuszenie pierwszeństwa przez 84-letniego seniora z powiatu wolsztyńskiego w Toyocie Corolli było bezpośrednią przyczyną dzisiejszego wypadku na skrzyżowaniu Drogi Krajowej 32 z ulicą Dworcową.

Dzisiaj 8 lutego 2017 roku,o godzinie13:12 do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zderzeniu dwóch aut osobowych na skrzyżowaniu nieopodal jednego z wolsztyńskich marketów. Na miejsce została wezwana również Państwowa Straż Pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jadący Toyotą Corollą od strony Urzędu Skarbowego 84-latek, nie zauważył prawidłowo jadącej z naprzeciwka od strony wiaduktu Skody Fabii, za której kierownicą siedziała kobieta ze Strykowa i skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia obydwu aut.

W zdarzeniu tym najbardziej ucierpiała kobieta, która opuściła pojazd dzięki pomocy strażaków – została ona przewieziona przez ZRM do wolsztyńskiego szpitala gdzie zdiagnozowano u niej złamanie przedramienia kończyny górnej prawej.

Zderzenie Skody z Toyotą zostało zakwalifikowane jako wypadek dlatego za ten czyn senior odpowie przed Sądem Rejonowym w Wolsztynie.

Na miejscu pojawili się także profesjonalna ekipa z firmy A.M-Service Cybal Pomoc Drogowa- Ratownictwo Drogowe 24h, która odholowała pojazdy z miejsca wypadku. Zdjęcia: Wolsztyn112