Z bankowych kont zniknęło ponad pół miliona złotych! Pieniądze zostały zakopane w garażu w Gostyniu! FILM

Gostyńscy policjanci wyjaśnili sprawę oszustw bankowych. Na początku lutego br. z konta jednego z klientów gostyńskiego banku, zaczęły „znikać” pieniądze. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a także odzyskali znaczną część skradzionej gotówki. Głównym podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

308-155371

6 lutego br. do gostyńskiej jednostki Policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że z jego konta bankowego „zniknęły” pieniądze – ponad 260 tys. złotych. Trzy dni później, kolejnemu pokrzywdzonemu na koncie brakowało 300 tys. złotych. Śledczy szybko ustalili dane personalne sprawców i sposób ich działania. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany 29-letni mężczyzna i jego wspólniczka, która była pracownicą banku. Oboje zostali zatrzymani w Poznaniu, w wynajmowanym przez nich mieszkaniu.

Podczas prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że na pomysł „wyczyszczenia” kont klientów wpadł 29-latek. Wszystkie dane potrzebne do wypłaty pieniędzy dostarczyła mu 30-letnia pracownica banku. Gotówka została przelana na konta tzw. „słupów”. Wspólnicy dysponowali kartami, za pomocą których dokonywali wypłat z bankomatów.

Kilka godzin później policjanci z Gostynia zatrzymali także brata pracownicy banku. Ukrył on część gotówki, którą skradziono. Mężczyzna zakopał w garażu pod betonowymi płytami 205 tys. złotych. Podczas przeszukań jednego z mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne pieniądze – ponad 260 tys. złotych.

308-155370

Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani przez miejscowego prokuratora. Decyzją sądu 30-latka została aresztowana na 3 miesiące. Do aresztu trafił też jej wspólnik, który był wcześniej skazany na karę pozbawienia wolności w wymiarze 8 i 10 miesięcy, a także był poszukiwany 2 listami gończymi. Źródło: KWP w Poznaniu