Wolsztyn112 – Przed policją ukrywał się pod Wolsztynem! Zaskoczonego 42-latka zatrzymano w hotelowym pokoju!

Wolsztyńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez KPP w Świebodzinie mężczyznę, podejrzewanego o kradzież trzech telefonów komórkowych. Mężczyzna ukrywał się na terenie gminy Wolsztyn. Zaskoczony widokiem policjantów nie próbował ucieczki. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

dav

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki zatrzymali podejrzewanego o kradzież trzech telefonów komórkowych 42-letniego mężczyznę. Do kradzieży doszło kilka miesięcy temu na terenie powiatu świebodzińskiego i właśnie stamtąd wpłynęła prośba o pomoc w ujęciu przestępcy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie sprawdzili kilka miejscowości na terenie powiatu wolsztyńskiego, gdzie mógł przebywać mężczyzna, jednakże podjęte czynności nie przyniosły rezultatu.

Po kliku dniach ustalono, że mężczyzna może ukrywać się na terenie gminy Wolsztyn. Sprawdzenie już pierwszej lokalizacji dało oczekiwane efekty. Mężczyznę zatrzymano w hotelowym pokoju. Zaskoczony widokiem policjantów nie próbował ucieczki. Policjanci doprowadzili go do wolsztyńskiej jednostki i jeszcze tego samego  dnia przekazali swoim kolegom ze Świebodzina.

Jak ustalono amator cudzej własności miał na swoim koncie szereg wcześniej popełnionych przestępstw, w tym również kradzieży, za które był już karany. Za kolejne przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Źródło: KPP Wolsztyn