Złotów – Chcieli posiedzieć to posiedzą… Nawet do 5lat!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ławek ze złotowskiej promenady. Całe zdarzenie zarejestrowało czujne oko mieszańca, który powiadomił o tym Policję. Zatrzymanym 30 i 29-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Teraz za kradzież odpowiedzą przed sądem.

Letnie dni niosą ze sobą chęć spacerów, szczególnie po przepięknej złotowskiej promenadzie. To miejsce, często uczęszczane, bo na każdej alejce i ścieżce stoją pięknie wyeksponowane ławki, na których można odpocząć i delektować się widokiem złotowskiego jeziora miejskiego. Inne plany mieli jednak dwaj mieszkańcy gminy złotów w wieku 30 i 29 lat, którzy postanowili w dniu 13 lipca br. wieczorem dokonać kradzieży trzech żeliwno-drewnianych ławek ze złotowskiej promenady. Po tym, jak przy pomocy kluczy odkręcili je od podłoża, zabrali się za ich kompletny demontaż, przenieśli je do przyczepy nieopodal zaparkowanego samochodu i odjechali.

Ich nietypowe „majsterkowanie” zaobserwował jeden z mieszkańców, który powiadomił o tym zdarzeniu oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży, którzy odjechali ze złotowskiej promenady w nieustalonym kierunku. Dyżurny jednostki powiadomił o tym zdarzeniu wszystkie patrole na terenie powiatu. Podczas intensywnych działań poszukiwawczych policjanci prewencji zatrzymali podczas kontroli drogowej volkswagena jednego ze sprawców. 30-letni mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

złotów2

Podczas szczegółowej kontroli pojazdu i przewożonego w nim ładunku mundurowi znaleźli ukryte na przyczepie skradzione kilkanaście minut wcześniej ozdobne ławki. Mężczyzna trafił wprost do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego w dniu 14 lipca br. zatrzymali drugiego z amatorów ławek. 29-letni mieszkaniec Złotowa został zatrzymany na terenie miasta. Mężczyźni tłumaczyli, że parkowe ławki chcieli po prostu postawić na swoim podwórzu. Zatrzymani, w wieku 30 i 29-lat usłyszeli zarzut kradzieży.

Kodeks karny za przestępstwo to przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzy ławki wartości blisko 1.400 zł niebawem wrócą na teren złotowskiej promenady by dalej służyć złotowskim spacerowiczom.

Źródło: KPP Złotów