Chodzież – Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży we wtorek 8 marca zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia.

Mężczyzna wpadł z narkotykami przypadkiem. Podczas pobytu w komendzie i wykonywania przez policjantów czynności służbowych okazało się, że 32-letni mieszkaniec Chodzieży posiada przy sobie woreczek amfetaminy, który ukrył w bieliźnie. Przeprowadzone przeszukanie pomieszczeń, w których mężczyzna wykonywał prace remontowo-budowlane potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się bowiem, że tam także zabezpieczono narkotyki. Tym razem oprócz amfetaminy znaleziono także marihuanę. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 26 gramów amfetaminy i 17 gramów marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Chodzież – sierż.szt. K.Smardz-Dymek