Chodzież – Wypadek na krajowej 11

28 lipca w Chodzieży na krajowej jedenastce zderzyły się dwa auta osobowe. Kierujący samochodem marki Skoda z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Chodzieży. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Chodzieska Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku.
W czwartek tuż po godzinie 16.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Chodzieży w rejonie skrzyżowania ul. Ujskiej z ul. Jagiełły. Skierowany niezwłocznie na miejsce zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie. Kierująca seatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu, w wyniku najprawdopodobniej niezachowania szczególnej ostrożności, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej skodzie, powodując zderzenie się pojazdów w ruchu.
W wyniku zderzenia kierujący skodą doznał złamania nogi i został przewieziony do szpitala w Chodzieży. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. W związku z tym, że uszkodzenia pojazdów nie pozwalały na dopuszczenie ich do ruchu, policjanci zatrzymali obu kierowcom dowody rejestracyjne. Kierującej seatem dodatkowo zatrzymano także prawo jazdy.
Policyjni śledczy zabezpieczyli na miejscu wypadku materiał dowodowy i przesłuchali świadków. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.
Źródło: KPP Chodzież