Chodzież – Zadzwonił na Policję, że się powiesi! Przybyłego z pomocną Policjanta zaatakował nożem!

W poniedziałek 8 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mężczyznę, który najpierw zadzwonił na telefon alarmowy informując, że odbierze sobie życie, a następnie chciał je odebrać policjantowi. To nie wszystkie przewinienia nożownika.
W poniedziałek w godzinach wieczornych na telefon alarmowy chodzieskiej Policji zadzwonił mężczyzna, informując, że idzie się powiesić, po czym zerwał połączenie. Dyżurny jednostki niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia patrol Policji. Policjanci obeszli dookoła dom, pukali do okien i drzwi, jednakże nikt się nie odzywał. W związku z zagrożeniem dla życia, podjęli decyzję o siłowym dostaniu się do mieszkania. Podczas kontroli z użyciem latarki kolejnych pomieszczeń, w pewnym momencie z jednego z nich wybiegł mężczyzna, trzymając w ręce nóż, którym zamachnął się na policjanta. Ten wykonał unik, a następnie z kolegą z patrolu obezwładnili napastnika. Nożownikiem okazał się być sam zgłaszający, który w trakcie czynności ponadto znieważył policjantów oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.
Mężczyznę doprowadzono do siedziby Komendy, gdzie poddano badaniu trzeźwości. Okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Stamtąd trafił wprost do izby wytrzeźwień w Pile.
Następnego dnia 50-letni mieszkaniec Chodzieży usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza przy użyciu noża, naruszenia nietykalności cielesnej jednego z policjantów oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych.
11 sierpnia Sąd Rejonowy w Chodzieży na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Źródło: KPP CHodzież