Jarocin – Gdy „napój z procentami” się skończył, okradli i pobili kompana z którym pili!

Policjanci z Jarocina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za rozbój. Ich ofiarą padł człowiek, z którym wcześniej pili alkohol. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Dwóch mężczyzn może trafić do więzienia nawet na 18 lat.

Do zdarzenia doszło 20 lipca br. w centrum Jarocina. Czterech mężczyzn wspólnie spożywało alkohol. Gdy „napój z procentami” się skończył, między osobami doszło do awantury. Trzech napastników postanowiło siłą zabrać pieniądze swojemu znajomemu.

Atakujący przewrócili swoją ofiarę na ziemię, a następnie zaczęli uderzać po całym ciele, jednocześnie wyciągając z jego kieszeni gotówkę w wysokości 100 zł. Gdy sprawcy uciekali, jeden z nich wpadł na przejeżdżający drogą samochód. Kierowca natychmiast zareagował i złapał agresora. Chwilę później mężczyzna został przekazany w ręce policjantów.

W czasie gdy zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie, śledczy ustalali personalia dwóch pozostałych napastników. Wynikiem ich pracy było ustalenie pełnych danych podejrzewanych o współudział w rozboju.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani następnego dnia rano w jarocińskim parku. Cała trójka usłyszała zarzut dokonania rozboju, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Dwóch agresorów usłyszało zarzut dokonania tego przestępstwa w warunkach recydywy. Muszą liczyć się z karą więzienia nawet do lat 18.

Na wniosek Policji prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KPP Jarocin