Grodzisk Wlkp. – Tragiczny weekend majowy na drogach. Zginął 7-letni chłopiec!

Miniony weekend majowy dla grodziskich oraz rakoniewickich policjantów upłynął pod znakiem wytężonej pracy. Na terenie naszego powiatu odnotowano kilkadziesiąt interwencji w miejscach publicznych, jak i w miejscach zamieszkania osób zgłaszających. Ponadto na drogach powiatu grodziskiego doszło do kilku zdarzeń, w tym także do dwóch poważnych wypadków drogowych. W jednym z nich w wyniku potrącenia śmierć poniósł siedmioletni chłopiec.

Już w piątek 29 kwietnia br. w godzinach przedpołudniowych na drodze pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Wioska doszło do kolizji drogowej, gdzie kierujący samochodem osobowym marki VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Toyota Yaris. Kierujący toyotą  rozpoczynał w tym czasie manewr skrętu w lewo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci z grodziskiej drogówki, zgodnie z obowiązującymi przepisami  ukarali sprawcę zdarzenia drogowego mandatem karnym kredytowanym.

gw wypadek22

Tego samego dnia 29 kwietnia br. przed godziną 18:00 na drodze krajowej nr 32 również doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierujący samochodem marki Honda Civic na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył pojazdu marki Renault Clio, który w tym czasie zwolnił przed przejazdem kolejowym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym kredytowanym.

W godzinach wczesno-rannych 1 maja tego roku na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo doszło do wypadku drogowego, gdzie poważnym obrażeniom ciała uległa kierująca pojazdem osobowym marki VW Polo. Według wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letnia kobieta, kierująca vw polo z nieustalonych przyczyn nagle zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Na ratunek natychmiast przybiegli świadkowie tego wypadku, którzy robili co mogli, aby ratować życie kobiety pozostającej w pojeździe. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego przetransportował kierującą z poważnymi obrażeniami głowy do najbliższego szpitala. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej jednostki zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady, rozpytali świadków tak, aby w przyszłości móc w najmniejszych szczegółach odtworzyć przebieg tego zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z grodziskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

gw wypadek44

3 maja br. kilka minut po godzinie 16:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Parzęczewo w gminie Kamieniec. Według wstępnych ustaleń Policji, najprawdopodobniej siedmioletni chłopiec nagle wszedł z chodnika na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki VW Golf. Poszkodowanego w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Krysiewicza w Poznaniu. Następnego dnia po godzinie 10:00 otrzymaliśmy informację o zgonie chłopca. Kierujący vw golfem na miejscu wypadku został również przebadany urządzeniem pomiarowym na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskując wynik 0,00 mg/l. Policjanci wykonali szereg czynności procesowych w tym między innymi, pełną dokumentację fotograficzną, oględziny miejsca zdarzenia, jak i oględziny pojazdu, szkic sytuacyjny wszystko po to, aby w najbliższej przyszłości móc odtworzyć dokładny przebieg tego zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.