Jechała prawie o 100 km/h za szybko – film

Policjanci z Poznania zatrzymali w miejscowości Szczodrochowo do kontroli drogowej passata. Kierująca w terenie zabudowanym pędziła z prędkością blisko 150 km/h. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące straciła prawo jazdy.


20 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu zatrzymali osobowego volkswagena. Powodem kontroli było rażące przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Kierująca samochodem kobieta poruszała się z prędkością 147 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50. Policjanci nałożyli na kobietę 500 zł mandatu karnego i 10 punktów karnych. Dodatkowo straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Poza tym testy zderzeniowe są przeprowadzane przy prędkościach 50km/h. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KWP Poznań / Maciej Święcichowski