Konin – Podwójne uderzenie w przestępczość narkotykową! FILM

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ciągu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Dodatkowo jeden z nich profesjonalnie hodował konopie. Wkrótce obydwaj usłyszą zarzuty.

Pierwszego z mężczyzn 35-letniego mieszkańca Konina mundurowi zatrzymali we wtorek 7 marca około 16:00 w jego mieszkaniu. Jeszcze przed przeszukaniem mężczyzna dobrowolnie oddał posiadane narkotyki. A było ich niemało: ponad 40 gramów marihuany, 88 szt. tabletek extazy, blisko 5 gramów metamfetaminy i niespełna 1 gram amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Drugim zatrzymanym mężczyzną jest również mieszkaniec Konina w wieku 34 lata. I tym razem policjanci zawitali do jego miejsca zamieszkania. Podobnie jak w przypadku z dnia poprzedniego mężczyzna sam zaprowadził policjantów do nieużywanej części domu i wskazał miejsce, gdzie hodował krzewy konopi. Policjanci zabezpieczyli pięć dorodnych krzewów i ścięte już, ale jeszcze nie wysuszone liście. Oprócz roślin mężczyzna stracił też nawozy i aparaturę do hodowli, a więc system nawadniający i oświetlenie, namiot termoizolacyjny i inne elementy, z których część kupił przez internet, a część chociażby w sklepie akwarystycznym.

Wkrótce obydwaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Jakie dokładnie, o tym zdecyduje prokurator. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia. Źródło: KWP Poznań