Krotoszyn – Ukradł rower za 2 tys. – grozi mu do 5 lat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży roweru. Pokrzywdzony pozostawił go przy jednym z krotoszyńskich marketów. Po zakończonych zakupach ujawnił jego brak. W wyniku czynności operacyjnych okazało się, że czynu tego dokonał 32-letni mieszkaniec Krotoszyna.

W dniu 1 marca b.r. Dyżurny naszej jednostki otrzymał informację o kradzieży roweru. Pokrzywdzony pozostawił go przy jednym z krotoszyńskich marketów. Gdy wrócił z zakupami ujawnił jego brak. Wartość skradzionego mienia to 2 tyś. złotych.

Niedługo po zdarzeniu kryminalni wytypowali sprawcę. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Przyznał się do dokonania tego czynu. Grozi mu od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jednakże sąd w tym przypadku może zasądzić najwyższy wymiar kary. 32-latek bowiem działał w warunkach tzw. recydywy.

Przypomnijmy – Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia (w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary) umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Źródło: KPP Krotoszyn