Kuślin – Z sądowym zakazem na podwójnym gazie

3 lata więzienia – taka kara grozi 37-letniemu mieszkańcowi gminy Kuślin, który mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu kierował osobowym oplem pomimo prawomocnego zakazu sądowego.

We wtorek w samo południe, policjanci z Posterunku Policji w Kuślinie zauważyli w miejscowości Wąsowo osobowego Opla, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego kierunku jazdy. Widząc to policjanci natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali samochód do kontroli.

Widok jaki się ukazał mundurowym był zatrważający. Kierowca wręcz wytoczył się z samochodu po otwarciu drzwi. Wynik przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał u 37-latka ponad 2,2 promila. To jednak nie koniec przestępstw popełnionych przez niego tego dnia. Po sprawdzeniu jego przeszłości w policyjnym systemie okazało się, że złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Już niebawem stanie przed sądem i odpowie za niestosowanie się do wyroku sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za swój brak odpowiedzialności grozi mu kara 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl / Przemysław Podleśny