Najodważniejszy z ODWAŻNYCH – FILM

Policjant IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Europy Slovak Open w kickboxingu. To kolejne zwycięstwo st. post. Piotra Odważnego. Na swoim koncie ma kilkanaście sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej.


St. post. Piotr Odważny jest policjantem IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Służbę w mundurze rozpoczął w 2014 roku. Mimo obowiązków służbowych, cały wolny czas poświęca swojej pasji – kickboxingowi. Odpoczywając od treningów zaczytuje się w ciekawych książkach.

Od najmłodszych lat jego pasją był sport. Zaczynał od treningów tenisa stołowego. Jednak przełomem okazał się kickboxing. Miłość do tego sportu zaszczepił w nim brat, który pierwszy przyprowadził go na trening. Od tego czasu, Piotr Odważny całym sobą oddał się temu sportowi. Treningi pięć razy w tygodniu przynoszą wymierne efekty. Funkcjonariusz jest aktualnym mistrzem kraju w formule fullcontact, a co za tym idzie reprezentantem kraju na arenie międzynarodowej. Od 2005 roku odnosi sukcesy w Polsce i za granicą. Treningi odbywa pod czujnym okiem trenera Radosława Laskowskiego – selekcjonera reprezentacji narodowej.

Jego zamiłowanie do sportu jest związane również z edukacją. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a także Akademii Wychowania Fizycznego. Studia magisterskie ukończył z wynikiem bardzo dobrym. Posiada tytuł trenera w boksie drugiej klasy.

W pracy st. post. Piotr Odważny jest wzorowym policjantem. Niewątpliwie trenowane sztuki walki ukształtowały jego charakter: jest wytrwały, zrównoważony i ODWAŻNY. Swoje umiejętności wykorzystuje podczas szkoleń w plutonie, który zatrzymuje niebezpieczne osoby w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa publicznego i zakłócania porządku publicznego.

Gratulujemy naszemu koledze kolejnego sukcesu i czekamy, aż kickboxing będzie dyscypliną olimpijską. Wtedy z pewnością wielkopolska Policja będzie miała swojego olimpijczyka.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KWP Poznań / Piotr Garstka