Leszno – Kradł rynny wspólnie z synem

Policjanci z Leszna zatrzymali 36-latka z Leszna. Mężczyzna wspólnie z 15-letnim synem kradł rynny z niezamieszkanego domu. Straty jakie poniósł właściciel wyniosły ponad 1300 zł. Teraz o ich losie zadecyduje Sąd.

W nocy z 20 na 21 lutego br. funkcjonariusze prewencji podczas patrolu zauważyli kierującego skuterem, który na widok patrolu nagle zaczął się oddalać. Po chwili dwie osoby porzuciły pojazd i uciekły w nieznanym kierunku. Policjanci przy znalezionym skuterze ujawnili worki, w których znajdowały się elementy rynien.

Śledczy natychmiast przystąpili do wyjaśniania tej sprawy. Jak ujawnili mundurowi, rynny pochodziły z niezamieszkanego domu i prawdopodobnie zostały skradzione tej samej nocy. Straty jakie poniósł właściciel posesji wyniosły ponad 1300 zł.

W wyniku podjętych w tej sprawie czynności, leszczyńscy policjanci ustalili, że osobami odpowiedzialnymi za kradzież są 36-letni mieszkaniec Leszna oraz jego 15-letni syn. Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do winy. Podejrzanemu za kradzież grozi do 5 lat więzienia. O losie 15-latka zadecyduje Sąd Rodzinny.

Źródło: KMP Leszno – Ewelina Mielcarek – Szymańska