Leszno – Odpowie za 25 włamań na konto bankowe

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie ustalili i zatrzymali sprawcę 25 włamań na konto bankowe. Mężczyzna przywłaszczył powierzoną przez znajomych kartę bankomatową, a następnie w ciągu dwóch dni wypłacił z ich konta blisko 3 tysiące złotych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

6 lipca br. dzielnicowi z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie otrzymali zgłoszenie od mieszkańców z terenu ich gminy, o utracie karty bankomatowej. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że trzy dni wcześniej zaprosili do swojego mieszkania niedawno poznanego mężczyznę. Miał on wykonać dla gospodarzy rolety okienne. Zleceniodawcy przekazali mężczyźnie swoją kartą bankomatową wraz z numerem PIN, aby ten osobiście dokonał wypłaty zaliczki tytułem wykonania usługi. Miała to być kwota 200 złotych. Dla wiarygodności mężczyzna oświadczył, że pozostawia w zamian swój dokument tożsamości, który odbierze przy zwracaniu karty bankomatowej. Pozostawiony na szafce dokument zabrał jednak ze sobą opuszczając mieszkanie znajomych, co umknęło ich uwadze.

W trakcie zawiadamiania Policji pokrzywdzeni poinformowali, że w trakcie dwóch dni z ich konta wypłacono blisko 3 tysiące złotych. Były to zarówno kilkuset złotowe wypłaty pieniędzy z bankomatu, ale także drobne zakupy w sklepach na terenie Święciechowy i Leszna.

Dzielnicowi ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 34-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. W przeszłości mężczyzna był notowany przez Policję.
27 lipca br. policjanci zatrzymali 34-latka. Śledczy ogłosili mężczyźnie łącznie 26 zarzutów dotyczących przywłaszczenia powierzonej karty bankomatowej, a także włamań na konto bankowe, poprzez przełamanie elektronicznych zabezpieczeń środków pieniężnych zgromadzonych na tym koncie i wypłatę z rachunku pieniędzy przy pomocy bezprawnie uzyskanej karty płatniczej. Podejrzanemu za te czyny grozi do 10 lat więzienia.
Źródło: KP Leszno