Oborniki/Rogoźno – 19-latek próbował zadźgać nożem 24-latka! Grozi mu dożywocie

Policjanci z Obornik i Rogoźna zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 24-latka. Poszkodowany z ranami zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło 21 lipca br. około godziny 1:30 w Rogoźnie. Jak ustalili śledczy, 19-letni mężczyzna zaatakował nożem 24-latka. Pokrzywdzony otrzymał 3 ciosy. Ranny mężczyzna w stanie zagrażającym życiu został odwieziony do szpitala. Tam udzielono mu pomocy lekarskiej.

W zaledwie w kilka godzin po zdarzeniu, kryminalni z Obornik i Rogoźna ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną.  19-letni mieszkaniec gminy Rogoźna trafił do policyjnego aresztu. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również świadka 19-letniego mieszkańca gminy Rogoźno. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

Prokuratura Rejonowa w Obornikach przedstawiła 19-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją obornickiego sądu, 19-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oborniki