Ostrów Wielkopolski: Przechowywał 1,5 kg amfetaminy! Za ten czyn grozi mu do 10 lat więzienia!

Zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków usłyszał zatrzymany 25-latek. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli amfetaminę w łącznej ilości ponad 1,5 kilograma. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na prawie 51 tysięcy złotych.

Kryminalni z ostrowskiej komendy, 5 stycznia br. na terenie powiatu zatrzymali 25-laka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. W trakcie czynności policjanci ujawnili ponad 1,5 kilograma białego proszku. Użyty do badania tester narkotykowy potwierdził, że jest to amfetamina. Narkotyki natychmiast zostały zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu.

Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, w przypadku sprzedaży ich detalicznym odbiorcom, mogłaby sięgnąć prawie 51 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna następnego dnia usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek Policji oraz Prokuratury, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z przepisami ustawy mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło: Policja Wielkopolska 

feta 2 feta