Tą sprawą żył nie tylko Poznań lecz cała Polska! Sprawa Ewy Tylman: przesłuchania prokurator Magdaleny Jareckiej i policjanta Pawła B. dot. możliwości przekroczenia uprawnień i preparowania dowodów

Przypomnijmy współpracownik detektywa Krzysztofa Rutkowskiego został bezpodstawnie zatrzymany w sprawie Ewy Tylman. Briefing prasowy odbędzie się w holu Prokuratury Okręgowej w Opolu przy ul. Reymonta 24, która prowadzi czynności wobec prokurator Magdaleny Jareckiej i policjanta Pawła B. z Poznania. W spotkaniu weźmie udział współpracownik Krzysztofa Rutkowskiego Radosław Białek – emerytowany oficer Państwowej Straży Pożarnej – który spędził za kratami 18 dni na podstawie fałszywych oskarżeń i nieprawdziwych ustaleń policji i prokuratury!

Krzysztof Rutkowski jako pokrzywdzony złożył wniosek do Prokuratury Generalnej o ściganie prokurator Magdaleny Jareckiej i policjanta Pawła B. z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Do przeprowadzenia tych czynności Prokuratura Generalna wytypowała Prokuraturę Okręgową w Opolu. Od wielu miesięcy prowadzi ona śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i fabrykowania fałszywych dowodów w związku ze sprawą zaginięcia Ewy Tylman.

Wczoraj w prokuraturze w Opolu, przesłuchana została prokurator Magdalena Jarecka. W tej czynności wzięli udział adwokaci Krzysztofa Rutkowskiego i Radosława Białka – Paweł Jurewicz i Sebastian Duliniec. Dziś przesłuchiwany ma być Paweł B. W tej czynności wezmą udział osobiście Krzysztof Rutkowski wraz z Radosławem Białkiem.

Przypomnijmy, że zarówno policjant jak i prokurator uznali Radosława Białka za osobę, która w dniu 24 listopada 2016 roku w Poznaniu miała nawiązać kontakt z Karoliną Kaczmarek. A następnie namawiać ją do powiadomienia policji o tym, że rzekomo widziała jak ktoś z mostu św. Rocha w Poznaniu wyrzuca Ewę Tylman do rzeki Warta.

Tyle, że 24 listopada 2016 roku Radosław Białek był w Niemczech, w hotelu w Kolonii, co potwierdzały zarówno bilingi z jego telefonu, rachunki płacone kartą, oraz zapisy z kamer hotelu w Kolonii oraz ze stacji paliw po drodze.

Radosław Białek był w Niemczech i Holandii do 26 listopada 2016 roku. A mimo to policjant Paweł B. jak i prokurator Magdalena Jarecka, wskazali go jako osobę, która była na spotkaniu z Karoliną Kaczmarek w dniu 24 listopada w Poznaniu. I na tej podstawie postarali się skutecznie o 3-miesięczny areszt dla niego!

4 grudnia 2016 Radosław Białek został powalony na ziemię na stacji benzynowej podpoznańskim Stęszewie. Zakuty w kajdany i zawieziony do aresztu.

Wyszedł na wolność 22 grudnia 2016 roku kiedy to podczas rozprawy skargowej na ten areszt Sąd uznał rzekome dowody przedstawione przez policjanta i prokurator za irracjonalne! Tego samego wieczora 4 grudnia 2016 roku policja zatrzymała również Krzysztofa Rutkowskiego na bramkach autostrady A2 w okolicach Konina. Zarekwirowała mu telefony, radiostacje i wszelkie inne nośniki elektroniczne. Oraz dokumenty pozbawiając go możliwości wykonywania pracy.

Sprawa prowadzona przez Prokuraturę Okręgową w Opolu prowadzona jest również pod kątem możliwości fabrykowania dowodów przez policję i prokuraturę w Poznaniu.

Przypomnijmy, że Karolina Kaczmarek nie rozpoznała Radosława Białka jako osobę, która namawiała ją do złożenia fałszywych zeznań i która rzekomo wręczyła jej za to 1000 zł. Odmówiła policji i prokuraturze w Poznaniu obciążenia Radosława Białka. A szczegóły tego skandalu przedstawiła publicznie podczas konferencji prasowej z udziałem Krzysztofa Rutkowskiego.

– Czy celowo ktoś chciał zmanipulować policję i prokuraturę? Czy ktoś chciał celowo uderzyć w Rutkowskiego? Czy calość miała na celu zastraszenie Rutkowskiego i jego ludzi? Na te pytanie będziemy chcieli dziś uzyskać odpowiedź – zapowiada  Krzysztof Rutkowski.

O godzinie 14:30, po zakończeniu czynności przesłuchania policjanta Pawła B., Krzysztof Rutkowski spotka się z dziennikarzami w holu Prokuratury Okręgowej w Opolu przy ul. Reymonta 24, by przekazać dalsze szczegóły związane z tą bulwersującą sprawą.

Źródło: patriot24.net