Piła – 30-latek odpowie za 6 kradzieży z włamaniem do samochodów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile, zatrzymali 30–letniego mieszkańca tego miasta. Jest on podejrzany o kradzieże z włamaniem do 6 samochodów. Łupem złodzieja padł sprzęt RTV oraz różnego rodzaju akcesoria samochodowe. Straty oszacowano na kwotę blisko 10 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy, na bieżąco zbierali materiały, które dotyczyły kradzieży z włamaniami do samochodów, do których dochodziło na terenie miasta. Funkcjonariusze na podstawie zebranych dowodów wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za te zdarzenia. 18 maja br. kryminalni zatrzymali seryjnego włamywacza. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Piły.

W trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się policjantom do 6 włamań do samochodów na terenie Piły, których dokonał na przełomie ostatnich dwóch miesięcy. Amator cudzego mienia spacerował po mieście i obserwował zaparkowane pojazdy. Kiedy zauważył, że nie ma nikogo w pobliżu – włamywał się do środka samochodu.

Łupem włamywacza padły radioodtwarzacze, opony, telefony komórkowe oraz akcesoria samochodowe. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 10 tys. złotych. Zatrzymany skradzione przedmioty sukcesywnie sprzedawał, jednak pilscy kryminalni odzyskali część skradzionego mienia.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KWP w Poznaniu