Słupca – Znęcał się na swoją matką! Wszczynał awantury, wyzywał, szarpał i bił! Został aresztowany!

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 41-letni mieszkaniec Słupcy, który znęcał się nad matką. Policjanci prowadzący sprawę udowodnili, że przez kilka ostatnich lat mężczyzna stosował wobec starszej kobiety przemoc fizyczną i psychiczną. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Z ustaleń policjantów dramat kobiety trwał od wielu miesięcy. Jednak matka nie informowała organów ścigania o sytuacji w domu. Zachowanie syna stawało się coraz bardziej agresywne, zwłaszcza kiedy był pod wpływem alkoholu. Wszczynał awantury, wyzywał matkę wulgarnymi słowami, szarpał i bił.

Około połowy stycznia, kiedy rzucił się na nią z nożem, miara się przebrała i kobieta wezwała interwencję policji. Mężczyzna został zatrzymany, przedstawiono mu zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad najbliższą mu osobą.

Decyzją prokuratora zakazano mu zbliżania się do kobiety i kontaktowania się z nią. Agresor musiał też opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie. Podejrzanego oddano również pod dozór policji, do czasu rozstrzygnięcia sprawy w Sądzie.

41-letni mężczyzna nie zastosował się jednak do postanowień prokuratury i nietrzeźwy pojawił się w miejscu zamieszkania matki. Kobieta w obawie o swoje zdrowie i życie natychmiast powiadomiła policję.

Prowadzący sprawę policjanci wraz z prokuratorem zdecydowali o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Sąd postanowił o umieszczeniu mieszkańca Słupcy w areszcie śledczym na okres najbliższych trzech miesięcy. Źródło: KPP Słupca/Marlena Kukawka/ RKG