Zawodowy kierowca z Białorusi nawet jak wypije to pojedzie nawet w śnieżycę! Tak się jeździ u rosyjskiego przewoźnika

Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych spowodowanych nagłym opadem śniegu, jego topnienia i potem zamarzania tak, że nawierzchnia drogi robiła się bardzo śliska, nietrzeźwy Białorusin wybrał się w drogę 40-tonową ciężarówką. Konińskim inspektorom udało się go zatrzymać, zanim mogło wydarzyć się nieszczęście.

20180122_02

18 stycznia 2018 roku w godzinach wieczornych inspektorzy konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli pojazd samochodowy z naczepą przewoźnika z Rosji, który poruszał się w podejrzany, bo niepewny sposób. Kierowcą okazał się obywatel Białorusi, który potwierdził przewidywania inspektorów, ponieważ od razu dało się wyczuć od niego woń alkoholu w kabinie. Kierowcę poddano badaniu stanu trzeźwości na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (dopuszczalne stężenie alkoholu: poniżej 0,1 mg/l).

20180122_03

Pierwszy pomiar dał wynik 0,36 mg/l, natomiast drugie badanie wykazało tendencję wzrostową do 0,41 mg/l w wydychanym powietrzu. Inspektorzy musieli zgodnie z procedurami powiadomić Policję. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z komisariatu z konińskiego Starego Miasta i przejęli dalsze czynności. Źródło: WITD Poznań

Ku przestrodze… Co grozi za jazdę samochodem po pijaku?