Poranne zderzenie ciężarówki cysterny z Fordem Mondeo na krajowej 15! ZDJĘCIA

Kilka tysięcy litrów rozlanego oleju opalowego i dwie osoby w szpitalu. To bilans porannego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 15 w Golinie.

O godz. 9.35 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Golina.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się radiowozy Policji i straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności ustalono, że do zderzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Dworcową w Golinie. W zdarzeniu tym uczestniczyły: samochód osobowy marki Ford Mondeo, którym podróżował 55-letni mieszkaniec gminy Żerków wraz z  52-letbią pasażerką oraz samochód ciężarowy marki Volvo typu cysterna, którym kierował 55-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Policjanci ustalili, że samochód osobowy wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę krajową, gdzie doszło do zderzenia. W jego wyniku cysterna zjechała do rowu, doszło też do rozszczelnienia jednej z komór, i wycieku kilku tysięcy litrów znajdującego się w niej oleju opalowego.

Obecnie jarocińscy policjanci, pod nadzorem prokuratury w Jarocinie,  ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, policjanci wyznaczyli na ten czas objazdy. Źródło: KPP Jarocin