Poznań / Swarzędz – Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo – film

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali 49-latka, podejrzanego o spowodowanie śmierci mieszkańca Poznania. Sprawca był już wcześniej wielokrotnie karany za różne przestępstwa. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

27 lutego br. około godziny 20:00 policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zostali powiadomieni, że w jednej z podpoznańskich miejscowości na terenie gminy Swarzędz doszło do bójki.

Funkcjonariusze, którzy pojechali pod wskazany adres zauważyli nieprzytomnego mężczyznę, który leżał przed domem. Po chwili na  miejsce przyjechała karetka pogotowia, a ratownicy medyczni podjęli akcję reanimacyjną. Niestety mężczyzna zmarł.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Podczas przeszukania posesji odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który brał udział w całym zajściu. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, które następnie zostało poddane oględzinom przez przybyłego na miejsce prokuratora.
Według wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy 49-latkiem a 36-latkiem wywiązała się sprzeczka, która po chwili przerodziła się w rękoczyny. W konsekwencji tego zdarzenia 36-letni mężczyzna zmarł.

Podejrzany to 49-letni mieszkaniec Poznania wcześniej karany za różne przestępstwa. Na podstawie analizy zebranego materiału dowodowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przedstawili mężczyźnie zarzut zabójstwa.

Obecnie 49-latek przebywa w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań / Patrycja Banaszak