Ostrów Wlkp. – Policjanci odzyskali wartościowy zegarek

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zatrzymali mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży zegarka o wartości 1.500 zł. Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Odzyskany przez policjantów zegarek powróci do rąk prawowitego właściciela.

29 lutego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego miała miejsce kradzież sklepowa. W godzinach popołudniowych, nieznani sprawcy wykorzystując nieuwagę pracownicy sklepu, z niezamkniętej gabloty skradli wartościowy zegarek. Właściciel oszacował straty na kwotę 1.500 zł.

Sprawą kradzieży zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrany w prowadzonym postępowaniu materiał dowodowy. Na podstawie uzyskanych informacji, śledczy wytypowali sprawce podejrzanego o kradzież.

1 marca kryminalni zatrzymali 23- letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Ponadto policjanci ustalili, że skradziony zegarek został zastawiony w jednym z lombardów za kwotę 30 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymany 23- latek jest dobrze znany ostrowskim policjantom. Teraz za kradzież grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Ostrów Wlkp. / Małgorzata Łusiak