Śrem – Narkotykowy duet zatrzymany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który sprzedawał narkotyki. Do policyjnego aresztu trafił także 24-latek, u którego diler systematycznie zaopatrywał się w środki odurzające. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Śremie przez kilka miesięcy rozpracowywali narkotykowy duet, który rozprowadzał wśród mieszkańców Śremu marihuanę i amfetaminę.

29 kwietnia policjanci weszli do mieszkania 27-letniego mężczyzny. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli woreczki z marihuaną i białym proszkiem oraz akcesoria służące do porcjowania narkotyków tj. wagę elektroniczną, młynek do mielenia konopi, bibułki, specjalne łyżeczki i nożyki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Z ustaleń policyjnych detektywów wynikało, że przez ostatnie pół roku śremianie przychodzili do mieszkania 27-latka i tam kupowali narkotyki. Do transakcji dochodziło także w okolicy kamienicy, w której mieszka mężczyzna.

Dalsze działania policjantów doprowadziły ich do 24-latka, który zaopatrywał zatrzymanego wcześniej mężczyznę w środki odurzające. W jego mieszkaniu znaleźli 10 gram narkotyków. On również trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Decyzją prokuratury zostali oni objęci dozorem policyjnym. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Śrem